Wie was Menno Mulder?

Menno Mulder was een dominee te Assendelft, die de eerste voorzitter was van het Landelijk KoördinatiePunt groepen, kerk en homoseksualiteit (LKP).

Toen het Landelijk KoördinatiePuntgroepen kerk en homoseksualiteit (LKP) in 1987 werd opgericht, begreep men al meteen dat er voor bijzondere eenmalige projecten van het LKP of de aangesloten groepen geld nodig was, en daartoe werd de Stichting Steunfonds LKP opgericht.

Menno Mulder werd de eerste voorzitter van dit fonds. Hij was predikant in Assendelft, maar hij had verstand van geld, want voor hij theologie ging studeren had hij als accountant gewerkt. Hij was intensief betrokken bij de beweging van gelovige homo's en lesbo's, onder andere als vice-voorzitter van het LKP en bestuurslid van het Werkverband van Homo-theologen.

Zijn werk binnen de homobeweging stond in een breder kader. Hij was geïnspireerd door de bevrijdingstheologie, en vond het belangrijk dat homo's en lesbo's in hun bevrijdingsstrijd bondgenoten zochten, in de Acht Mei Beweging, de vrouwenbeweging en de vredesbeweging. Menno maakte keuzes waarop je hem kon aanspreken. Zijn homo-zijn heeft hij nooit verzwegen, ook niet in het beroepingswerk.

Op zondagochtend 23 mei 1993, een week voor Pinksteren, verscheen Menno niet in de kerk om de dienst te leiden. Het bleek dat hij met messteken om het leven was gebracht.Het Steunfonds Stichting LKP is naar Menno Mulder genoemd om hem te eren en te gedenken. Maar vooral ook om er voor te zorgen dat anderen zijn idealen nu gestalte gaan geven. Het Menno Mulder Fonds probeert het geestelijk testament van Menno recht te doen door allerlei groepen rondom kerk, geloof en homoseksualiteit bij nieuwe initiatieven te ondersteunen.